تجلیل از پیشکسوتان ، حسن ختام ششمین جشنواره عکس خانه دوست

تاريخ : ۱۳۹۷/۱۲/۲۵

آیین اختتامیه ، تقدیر برگزیدگان و پیشکسوتان و رونمایی از کتاب ششمین جشنواره سراسری عکس خانه دوست در نگارخانه رضوان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، شامگاه پنج شنبه 23 اسفند نگارخانه رضوان مشهد در اختتامیه ششمین جشنواره سراسری عکس خانه دوست میزبان عکاسانی از سراسر کشور بود ، در کنار ایشان هنرمندان ، هنرجویان و هنر دوستان مشهدی نیز گرد هم جمع شده بودند تا شاهد حسن ختام ششمین دفتر جشنواره باشند .

مشهد ، شهری با فرصت های بیشمار عکاسی است 

در ابتدای این مراسم محمد علی چمی گو مدیرعامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی پس از خوشامد گویی به حاضرین ، از برگزارکنندگان دوره های قبل این جشنواره یاد کرد و گفت : بنای این جشنواره به همت استادی چون کیارنگ علایی اتفاق افتاده است ، مردی که با تلاش او پنج دوره قبل به ثمر رسیده بود .

وی در ادامه ضمن تشکر از دبیرخانه ششمین دوره این جشنواره گفت : ششمین جشنواره خانه دوست با تیمی جدید و رویکردی متفاوت آغاز به کار کرد و این مسیر سخت و تجربه جدید جز با همدلی و توانمندی این گروه میسر نمی شد ، امروز خوشحالم که برای یک بار دیگر حضرت ثامن الحجج دلیلی برای این گردهمایی است و از همین امشب برنامه ریزی برای هفتمین دوره جشنواره آغاز خواهد شد .

چمی گو در خاتمه افزود: مشهد سرشار از فرصت هایی است که تاکنون به تصویر کشیده نشده است ، یکی ازین موارد پیاده روی زائران رضوی بود که در دوره ششم مستند نگاری شد اما هنوز اتفاقاتی چون زیر سایه خورشید ( سفر خادمان همراه با پرچم حرم حضرت رضا (ع) به شهرها و مناطق مختلف ) و یا آنچه در لحظات سال تحویل در خیابانهای منتهی به حرم اتفاق می افتد به تصویر کشیده نشده است که امیدواریم با برنامه ریزی مناسب دبیرخانه این موارد را در هفتمین دوره بگنجاند .

نگاهی به ششمین جشنواره خانه دوست

در بخش دیگر این مراسم فرامرز عامل بردبار دبیر ششمین جشنواره سراسری عکس خانه دوست ضمن تشکر از همراهی اعضا دبیرخانه گزارشی از اتفاقات این دوره ذکر نمود و گفت : ششمین دوره جشنواره عکس خانه دوست  در سه بخش زیارت (عکس های موبایلی )، زائرین پیاده و سیره رضوی برگزار شد .

وی افزود : در این دوره قریب به 11 هزار عکس (چهار هزار و 532 قطعه عکس در بخش زیارت (تلفن همراه)، دو هزار و 900 اثر شامل مجموعه و تک عکس در بخش زائران پیاده رضوی، دو هزار و 154 اثر شامل مجموعه و تک عکس در بخش سبک زندگی و سیره رضوی  و 535 قطعه عکس در بخش معماری به دبیرخانه این جشنواره رسید که هیات داوران پس از بررسی آثار 109 اثر را به عنوان منتخب نمایشگاه برگزید .

عامل بردبار در ادامه افزود : در حاشیه این جشنواره چهار کارگاه در شهرهای مشهد ، اراک ، بجنورد و بندرعباس و دو نمایشگاه آثار منتخب دوره قبل در شهرهای اراک و همدان برگزار شد.

وی در خاتمه یادآور شد : این جشنواره پس از بررسی رزومه های دریافتی دو اردوی عکاسی نیز برگزار نمود ، اردوی پنج روزه عکاسی از زائرین پیاده رضوی که با حضور 70 عکاس از سراسر کشور در ایام پایانی ماه صفر برگزار شد و یک اردوی ویژه عکاسی از معماری حرم که با حضور 12 عکاس معماری برگزار شد .

تقدیر از پیشکسوتان عکاسی استان

ششمین جشنواره ملی عکس خانه دوست در دفتر پایانی خود خاطره ای به یاد ماندنی رقم زد ؛ بخشی از این مراسم به تقدیر از اساتید پیشکسوت عکاسی استان محمد چرمساز ، محمدرضا لطفی ، مسعود نوذری و حمید رضا گیلانیفر اختصاص داشت .

دبیرخانه جشنواره عکس خانه دوست به رسم قدردانی و به پاس زحمات ایشان برای جامعه عکاسی ، ضمن تقدیر لوح افتخاری مزین به نشان سکه ولایتعهدی حضرت رضا علیه السلام اهدا نمود.

 معرفی برگزیدگان

در این برنامه برگزیدگان هر سه بخش بدین شرح معرفی شدند ؛

در بخش زیارت (تلفن همراه )حمید رضا امیری ، جابر غلامی و علی شهسواری عناوین اول تا سوم را به خود اختصاص دادند .

در بخش سیره زندگی حضرت رضا علیه السلام داود ایزدپناه ، معصومه فریبرزی و احمد تاجی جوایز اول تا سوم را دریافت نمودند .

عطا رنجبر زیدانلو ، حسین شریعت و ابراهیم علیپورنیز در بخش زائرین پیاده به عنوان نفرات اول تا سوم تقدیر شدند .

در پایان این بخش عادل عزیزی از خادمیاران هنری عکاسی نیز به سبب همکاری با دبیرخانه این جشنواره در شهر اراک تقدیر شد .

رونمایی کتاب

در بخش پایانی این مراسم کتاب ششمین دوره جشنواره عکس خانه دوست با حضور اساتید پیشکسوت حاضر در مراسم رونمایی شد.

 

 

 
 

اولین جشنواره

دومین جشنواره

سومین جشنواره

چهارمین جشنواره

پنجمین جشنواره

ششمین جشنواره
 کتب در شش دوره جشنواره خانه دوست 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به جشنواره سراسری عکس خانه دوست است.