فراخوان اردوی کشوری

فراخوان اردوی کشوری
 
دبیرخانه هفتمین جشنواره سراسری عکس " خانه دوست " با همکاری جشنواره ملی" عکس رضوی " بر مبنای فراخوان و طبق زمان اعلام شده، جهت برخورداری عکاسان غیرمشهدی از امکان ارتباط بهتر و بیشتر با موضوع، اقدام به برگزاری اردوی عکاسی برای عکاسان سراسر ایران می‌کند.

  - علاقه‌مندان به حضور در این اردو، قبل از ثبت‌نام و ارسال شرح فعالیت خود، نکات ذیل را به‌دقت مطالعه فرمایند:

1- این اردو صرفاً مربوط به عکاسان غیرمشهدی است؛ یعنی عکاسانی که صرف‌نظر از محل تولدشان، در حال حاضر ساکن مشهد نیستند.
۲- ثبت‌نام و حضور در اردو کاملا رایگان است و هیچگونه هزینه‌ای به عنوان حق ثبت‌نام دریافت نخواهد شد. در اردوی سراسری 70  نفر از هنرمندان عکاس از طریق بررسی رزومه ها، میهمان جشنواره خواهند بود.
 
۳- عکاسان در این اردو به مدت سه شب و دو روز مهمان جشنواره خانه دوست هستند و تامین اقامت و کمک هزینه غذا برعهده‏ جشنواره است.
۴- این اردو با دعوت از خانم‌‌ها و آقایان عکاس پذیرفته‌شده، طی یک مرحله از صبح روز یکشنبه 5 آبان 98 الی روز دوشنبه 6 آبان 98 برگزار خواهد شد. لطفاً قبل از ارسال رزومه، از امکان حضور در اردو در تاریخ یادشده اطمینان کامل حاصل کنید، زیرا انصراف از شرکت، تضییع حق حضور عکاس دیگری خواهد بود.
 
۵- عکاسان سراسر ایران (غیر از ساکنین مشهد) که تمایل به حضور در این اردو دارند، می‌توانند در این فراخوان ثبت‌نام کنند. جهت حضور در اردو متقاضیان باید ابتدا در سایت رسمی جشنواره، ثبت‌نام کرده، پس از تکمیل مراحل عضویت، با ورود به پنل کاربری، در قسمت «ثبت‌نام اردو» شرح فعالیت کامل و دقیق عکاسی خود در 5 سال گذشته را درج و ارسال کنند. لطفاً دقت فرمایید که موارد مندرج در شرح فعالیت، قابل بررسی و ارزیابی از طریق اینترنت باشد. ثبت نام در اردو فقط از طریق سایت جشنواره امکان پذیر است.
 
۶- مهلت ارسال شرح فعالیت از طریق سایت جشنواره جهت شرکت در اردو، تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه 25 مهرماه ۱۳۹8 خواهد بود. این زمان به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد و فیلد ارسال رزومه در سایت بلافاصله پس از این ساعت بسته خواهد شد.    
 
۷-انتخاب عکاسان متقاضی، همچون دوره‌های پیشین، با توجه به کارنامه‌ عکاسی متقاضیان و رزومه ارسالی ایشان و بررسی‌های انجام گرفته توسط هیات انتخاب اردو صورت خواهد گرفت.
 
8- ثبت نام و ارسال رزومه به منزله پذیرفتن قوانین جشنواره است واعلام اسامی هنرمندان پذیرفته شده توسط دبیرخانه جشنواره "خانه دوست" و  " عکس رضوی" برآیند بررسی دقیق و تطبیق نظرات هیات 4 نفره انتخاب خواهد بود، بنابراین هیچ گونه اعتراضی پس از اعلام اسامی توسط دبیرخانه پذیرفته نخواهد شد.

9-اردوی سال جاری به صورتی متفاوت و با رویکرد حضور عکاسان بصورت جاده ای و صحرایی به منظور عکاسی از زائرین پیاده رضوی در محور های منتهی به شهر مشهد برگزار خواهد شد. لذا عکاسان محترم به این مهم توجه داشته باشند که شرایط اقلیمی وفضای  اقامتی متفاوتی را تجربه خواهند کرد.
 
10- اسامی منتخبین مدعو به این اردو در روز دو شنبه 29 مهرماه ۱۳۹8 در سایت جشنواره، اینستاگرام جشنواره و همین سایت اعلام خواهد شد.
 
11- عکاسان شرکت کننده در اردو‌ ملزم به شرکت در بخش مستند جشنواره و بارگذاری آثار در این بخش مطابق زمان‌بندی اعلام شده در فراخوان هستند. همچنین مستدعی است رعایت شئونات و اصول متناسب با فرهنگ رضوی مورد توجه قرار گیرد.
.
12. با توجه به اینکه اردوی جشنواره سراسری عکس " خانه دوست " و جشنواره " عکس رضوی " به صورت همزمان و مشترک برگزار می گردد، هنرمندان حاضر در اردو لازم است برای شرکت در هر کدام از جشنواره های مذکور جداگانه عکاسی نمایند، به عبارتی دیگر یک عکس در دو جشنواره شرکت داده نمی شود.
 

اولین جشنواره

دومین جشنواره

سومین جشنواره

چهارمین جشنواره

پنجمین جشنواره

ششمین جشنواره
 کتب در شش دوره جشنواره خانه دوست 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به جشنواره سراسری عکس خانه دوست است.