فراخوان اردوی کشوری

فراخوان اردوی سراسری و اردوی بخش جنبی ششمین جشنواره ملی خانه دوست

 

دبیرخانه ششمین جشنواره سراسری عکس «خانه دوست» به موجب بند 3 فراخوان و طبق زمان اعلام شده، جهت برخورداری عکاسان غیرمشهدی از امکان ارتباط بهتر و بیشتر با موضوع، اقدام به برگزاری اردوی عکاسی برای عکاسان سراسر ایران می‌کند. علاقه‌مندان به حضور در این اردو، قبل از ثبت نام و ارسال شرح فعالیت خود، نکات ذیل را  تا  انتها به دقت مطالعه فرمایند:


 
- علاقه‌مندان به حضور در این اردو، قبل از ثبت‌نام و ارسال شرح فعالیت خود، نکات ذیل را به‌دقت مطالعه فرمایند:

1- این اردو صرفاً مربوط به عکاسان غیرمشهدی است؛ یعنی عکاسانی که صرف‌نظر از محل تولدشان، در حال حاضر ساکن مشهد نیستند. 
۲- ثبت‌نام و حضور در اردو کاملا رایگان است و هیچگونه هزینه‌ای به عنوان حق ثبت‌نام نخواهد داشت. در اردوی سراسری 50 هنرمند و اردوی بخش جنبی 10 نفر از هنرمندان عکاس از طریق بررسی رزومه ها میهمان جشنواره خواهند بود.
 
۳- عکاسان در این اردو به مدت چهار شب و پنج روز مهمان جشنواره خانه دوست هستند و تمامی هزینه‌های اقامت ایشان ، شرکت در کارگاه آموزشی و کمک هزینه غذا برعهده‏ جشنواره است.


۴- این اردو با دعوت از خانم‌‌ها و آقایان عکاس پذیرفته‌شده، طی یک مرحله از صبح روز یکشنبه 13 آبان 97 لغایت روز پنجشنبه 17 آبان 97 برگزار خواهد شد. لطفاً قبل از ارسال رزومه، از امکان حضور در اردو در تاریخ یادشده اطمینان کامل حاصل کنید، زیرا انصراف از شرکت، تضییع حق حضور عکاس دیگری خواهد بود.
 
۵- عکاسان سراسر ایران (غیر از ساکنین مشهد) که تمایل به حضور در این اردو دارند، می‌توانند در این فراخوان ثبت‌نام کنند. جهت حضور در اردو متقاضیان باید ابتدا در سایت رسمی جشنواره، ثبت‌نام کرده، پس از تکمیل مراحل عضویت، با ورود به پنل کاربری، در قسمت «ثبت‌نام اردو» شرح فعالیت کامل و دقیق عکاسی خود در 5 سال گذشته را درج و ارسال کنند. لطفاً دقت فرمایید که موارد مندرج در شرح فعالیت، قابل بررسی و ارزیابی از طریق اینترنت باشد. ثبت نام در اردو فقط از طریق سایت جشنواره امکان پذیر است.
 
۶- مهلت ارسال شرح فعالیت از طریق سایت جشنواره جهت شرکت در اردو، تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه 22 مهرماه ۱۳۹7 خواهد بود. این زمان به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد و فیلد ارسال رزومه در سایت بلافاصله پس از این ساعت بسته خواهد شد.     
 
۷-انتخاب عکاسان متقاضی، همچون دوره‌های پیشین، با توجه به کارنامه‌ عکاسی متقاضیان و رزومه ارسالی ایشان و بررسی‌های انجام گرفته توسط هیات انتخاب اردو صورت خواهد گرفت.
 ۸- بررسی رزومه‌های ارسالی توسط هیاتی پنج نفره نفر شامل آقایان: حمید سلطان آبادیان، اسحاق آقایی، سهیل زندآذر، احسان کمالی  و مدیر اجرایی جشنواره حمید سبحانی انجام خواهد گرفت.
 
۹- ثبت نام و ارسال رزومه به منزله پذیرفتن قوانین جشنواره است واعلام اسامی هنرمندان پذیرفته شده توسط دبیرخانه جشنواره «خانه دوست» برآیند بررسی دقیق و تطبیق نظرات هیات 5 نفره انتخاب خواهد بود، بنابراین هیچ گونه اعتراضی پس از اعلام اسامی توسط دبیرخانه پذیرفته نخواهد شد.

10-اردوی ششمین دوره خانه دوست امسال بصورتی متفاوت و با رویکرد حضور عکاسان بصورت جاده ای و صحرایی به منظور عکاسی از زائرین پیاده رضوی در محور های منتهی به شهر مشهد برگزار خواهد شد. لذا عکاسان محترم در موقع ثبت نام به این مهم توجه داشته باشند که شرایط اقلیمی وفضای  اقامتی متفاوتی را تجربه خواهند کرد.
 

11- اسامی منتخبین مدعو به این اردو در روز پنج شنبه 26 مهرماه ۱۳۹7 در سایت جشنواره، اینستاگرام جشنواره و همین سایت اعلام خواهد شد.

 
۱2- عکاسان شرکت کننده در اردو‌ ملزم به شرکت در بخش مستند جشنواره و آپلود آثار در این بخش مطابق زمان‌بندی اعلام شده در فراخوان هستند. همچنین مستدعی است رعایت شئونات و اصول متناسب با فرهنگ رضوی مورد توجه قرار گیرد.

* نحوه ارسال رزومه اردوی  بخش جنبی جشنواره با موضوع معماری حرم رضوی :

1- در این بخش جشنواره پذیرای حداکثر 10 نفر عکاس جهت عکاسی از معماری حرم رضوی خواهد بود
2- برای این اردو صرفا رزومه مرتبط با معماری و تجربه عکاسی معماری پذیرفته خواهد شد.
3- علاقمندان بایستی رزومه خود را برای این بخش تا ساعت24 تاریخ یکشنبه 22 مهرماه به ایمیلkhanehdoust2018@gmail.com ارسال نمایند.
4- در این اردو پذیرفته شدگان به مدت سه شب و چهار روز میهمان جشنواره خواهند بود و با مجوزهای مربوطه صرفا به عکاسی معماری حرم رضوی خواهند پرداخت.
5- اردوی بخش جنبی(معماری) از صبح تاریخ سه شنبه 22 آبان ماه برگزار خواهد شد و در این مدت هزینه اقامت و پذیرایی عکاسان مدعو به عهده جشنواره خواهد بود.
6- اسامی پذیرفته شدگان  همزمان با اعلام پذیرفته شدگان  اردوی سراسری در روز پنج شنبه 26 مهرماه اعلام خواهدشد.

•    دبیرخانه جشنواره به منظور ارائه بهتر رزومه نکاتی را در این موضوع  در صفحه اینستاگرام جشنواره به ادرس khane_doust   درج کرده است. توصیه می شود  علاقمندان  جهت ارائه بهتر رزومه مطالب مرتبط را مطالعه نمایند. 
 

اولین جشنواره

دومین جشنواره

سومین جشنواره

چهارمین جشنواره

پنجمین جشنواره
 
 کتب در پنج دوره جشنواره خانه دوست 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به جشنواره سراسری عکس خانه دوست است.