داوران هفتمین جشنواره سراسری عکس خانه دوست

 
 داوران هفتمین جشنواره سراسری عکس خانه دوست - 1398
 
 
 
 
 
محمد ستاری متولد سال 1339 در مشهد است.
او دارای مدرک دکترا با گرایش عکاسی بوده و عضو هیات علمی  گروه عکاسی دانشکده هنرهای تجسمی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران نیز است.
ستاری عناوینی از جمله عضو هیات موسس انجمن عکاسان ایران، داوری سه دوره بینال عکس ملی و  بین المللی موزه هنرهای معاصر تهران، داور بیش از 90 جشنواره و مسابقه عکس در ایران، نماینده فدراسیون بین المللی فیاپ در ایران از1372  تا 1377 و...در کارنامه فعالیت های وی دیده می شود.
از تالیفات و ترجمه ها وی می توان از کتاب های عکاسی در قرن بیستم، سیر تحول عکاسی، عکاسی مقدماتی 1 و 2، کتاب آقا رضا اولین عکاس حرفه ای ایران، آخرین ولیعهد قاجار، پنجره های نقره ای، کتاب معرفی موزه و عکس خانه شهر، مجموعه کتاب های 18 جلدی دایره المعارف دانش، هنرهای سنتی ایران، صنیع السطنه های عکاس، نوآوران عرصه هنرعکاسی و... که بالغ بر 40 جلد می شود، نام برد.
 
 
 
 
 
 
. سیدعباس میرهاشمی متولد سال ۱۳۴۱ در ساوه است 
او کارشناس عکاسی از دانشگاه هنر است و پیش از انجمن ملی عکاسی ایران، تجربه حضور در هیأت مؤسس «انجمن فارغ التحصیلان عکاسی» و «انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس» را داشته، به علاوه مدیر عاملی انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس نیز تا سال گذشته بر عهده او بود و مدتی ریاست بنیاد روایت فتح را عهده دار بود. وی عنوان مشاور مدیر کل دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت ارشاد در واحد پژوهش انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس را نیز در کارنامه فعالیت های خود دارد
 
 
 
 
 
 
مسعود زنده روح کرمانی متولد سال 1342 در کرمان است .
او فارغ التحصیل رشته تولید با گرایش عکاسی دانشکده صدا و سیما است.
مسئولیت واحد عکاسی ستاد تبلیغات جنگ (۶۹-۱۳۶۶) و واحد عکاسی سازمان صدا و سیما( ۷۵ - ۱۳۷۲)و (۸۳ -۱۳۸۰) و (۸۸ - ۱۳۸۶) را بر عهده داشته است.
مدرس دانشگاه‌های هنر، آزاد، سوره، خبر، دبیر انجمن عکس سیزدهمین جشنواره سینمای جوان، دبیر بخش عکس جشنواره سینمای جوانان ۱۳۶۷، دبیر بخش عکس یادمان قدس ۱۳۷۹، دبیر بخش عکس جشنواره ۲۲ بهمن ۱۳۸۰، مدیر اجرایی یازدهمین دوره دوسالانه عکس ایران ۱۳۸۷، مدیریت هنری کتاب "بم شهری که بود"، " قشم سرزمین رویاها"، "عکسخانه شهر"، "یاران حسین(ع) " و"کودکان سرزمین ما"، مدیر اجرایی نخستین و دومین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر (۸۸ -۱۳۸۷)، مدیر اجرایی جشنواره‌ها و دوسالانه‌های هنرهای تجسمی ۸۹ - ۱۳۸۷ و عضو انجمن عکاسان ایران در کارنامه فعالیت حرفه‌ای این هنرمند عکاس ثبت شده‌اند.
زنده روح کرمانی رتبه های مختلفی را در کارنامه هنری خود از جشنواره های گوناگون داخلی و خارجی دارد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 مجید ناگهی متولد سال 1349 در تهران است.
او عکاسی را در خلال آموزش دوره فیلمسازی در انجمن سینمای جوانان ایران واز سال ۱۳۶۹ آغاز کرده است.
این عکاس از بهار ۱۳۷۲ به کانون عکاسان همراه که در آن زمان تنها گالری نمایش عکس بود وارد شد و در شهریور ۱۳۷۲ وارد واحد عکس حوزه هنری شد و درست یک سال بعد به همراه احمد ناطقی و اصغر داوود آبادی خانه عکاسان ایران را افتتاح کرد.
ناگهی از ابتدای تاسیس خانه عکاسان ایران تا سال ۱۳۸۲در سمت‌هایی چون مدیر نمایشگاه‌ها، معاونت فرهنگی، مدیریت روابط عمومی در خانه خدمت می‌کند.
وی در سالهای ۱۳۸۰ و ۱۳۸۱ به عنوان عکاس سازمان حج و زیارت در مراسم حج شرکت کرده است و حاصل این سفر نمایشگاه حج بود که در خانه عکاسان ایران برپا شد.
او از سال ۱۳۸۳ در پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی به عنوان مشاور عکاس و عکاس پروژه‌های عکاسی مشغول به کار است.
 در بیش از ۲۰ نمایشگاه گروهی و برگزاری نمایشگاههای انفرادی در شهرستانها شرکت داشته است.
 
 
 
 
 
 
 سید علی حسینیان متولد سال ۱۳۶۴ در مشهد است.
علاقه وی به عکاسی با ورود به هنرستان در سال ۱۳۸۱ و تحصیل در رشته گرافیک آغاز شد. بعد از آن به مطالعه آزاد پیرامون حوزه مورد علاقه اش یعنی عکاسی روی آورد. حسینیان از سال ۱۳۸۷ عکاسی را به صورتی جدی دنبال کرد و در سال ۱۳۸۹ به عنوان کارشناس عکس در موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی مشغول به کار شد که ماحصل فعالیت های وی در این دوره چندین کتاب از جمله، "عکاسی معماری از صحن مسجد گوهرشاد"، "عکاسی معماری از صحن عتیق" ، "عکاسی معماری از صحن نو" ، "عکاسی از آثار تذهیب دوسالانه تذهیب های قرآنی" و همچنین اسکن و ویرایش نگاتیوهای قدیمیِ مربوط به عکس های حرم رضوی به منظور استفاده در کتب نفیس است.
تدریس در دانشگاه های مختلف، شرکت در چندین نمایشگاه و همچنینی تقدیر درجشنواره معتبر در کارنامه وی دیده می شود.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

اولین جشنواره

دومین جشنواره

سومین جشنواره

چهارمین جشنواره

پنجمین جشنواره

ششمین جشنواره
 کتب در شش دوره جشنواره خانه دوست 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به جشنواره سراسری عکس خانه دوست است.